Důležitá kulturní událost pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a neotřelé nápady tvůrců nastupující generace, je tradiční přehlídka tvorby studentů střední školy Michael a Akademie Michael. FestMichael již podvanácté obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním slavnostním způsobem oživí její veřejný prostor.

Slavnostní část akce proběhne 22. 6. 2021 v kině Lucerna, kde v 13.30 hodin začne projekce krátkometrážních snímků studentů oboru Filmová tvorba. V 17 hodin bude pokračovat festival na náměstí Míru vernisáží prací studentů oborů Grafický design, Fotografická tvorba a Design interiéru. Vystavené práce bude možno zhlédnout do 20. 7. 2021 na prostranství před kostelem sv. Ludmily a v přilehlém parku.

Přehlídku FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují především sami studenti. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Akci finančně podporují sponzoři a škola Michael, která rovněž zajišťuje účast známých osobností – uměleckých garantů projektu a členů odborné poroty. V letošním roce se v této roli představí scenáristka a spisovatelka Halina Pawlowská, grafický designér Pavel Šťastný a fotograf Antonín Kratochvíl.

Záštitu nad akcí udělili starostka Prahy 2 Mgr. Jana Černochová a místostarosta Prahy 2 Ing. Jaroslav Šolc.